Scott Dinsmore deelt met het publiek het slechtste loopbaanadvies dat hij ooit heeft gekregen: “Maak je geen zorgen over hoe leuk je het werk vindt dat je nu doet. Het gaat allemaal om het opbouwen van je cv.”
Gelukkig kwam hij rond dezelfde tijd een heel ander advies van Warren Buffett tegen: “Banen aannemen om je cv op te bouwen is hetzelfde als seks sparen voor je oude dag.” Daarom verliet Dinsmore zijn baan bij een Fortune 500-bedrijf, waar hij zielsongelukkig was, om werk te vinden waarvan hij vond dat het impact had. Ook wilde hij ontdekken wat mensen onderscheidt die gepassioneerd werk doen dat de wereld verandert.
“Omring jezelf met gepassioneerde mensen.
De snelste manier om dingen te doen waarvan je denkt dat ze onmogelijk zijn,
is door je te omringen met mensen die ze al doen.”
Dinsmore ontwikkelde uiteindelijk een ‘gepassioneerd werkkader’ van drie stappen. De eerste stap is zelfexpert worden en jezelf begrijpen. Ten tweede moeten we de prioriteiten begrijpen die onze beslissingen bepalen. Ten derde moeten we leren van onze ervaringen.
Hij eindigt met zich een wereld voor te stellen waarin de meeste mensen van hun werk houden. Hij vraagt het publiek om zichzelf af te vragen: “Wat is het werk dat ik niet kan laten?” (bronnen: TEDxGoldenGatePark, Piktochart)